Sahadža jóga na kurzech

♣ Sahadža jóga se snaží přiblížit se co nejvíce veřejnosti. Zúčastňujeme se nejrůznějších akcí jako jsou výstavy, koncerty, oslavy měst, jdeme do parků, na různá setkání v rámci esoterických festivalů, ale pořádáme také vlastní seznamovací kurzy Sahadža jógy. 

1♣  Z posledních akcí pro veřejnost vybíráme: v červnu 2008 proběhl ve vesnici Morávka víkendový seminář jógy. Morávka je na severní Moravě, nedaleko vodního díla Malá Morávka. Účastníci byli ubytováni v penzionu, ve kterém se konají soustředění různých skupin, které se věnují józe. Pětapadesátičlenná skupina, se kterou byl společný program, se věnuje hatha józe. Sahadža jóga dostala prostor oba dny v několika hodinovém bloku ráno a večer. Oba dny dopoledne se zhruba hodinu cvičily jógové asány a pak dostávala prostor Sahadža jóga.

 

♣ Náplň programu byla obdobná jako na jiných soustředěních s tím rozdílem, aby systém vnitřních energií a čaker byl srozumitelný pro všechny. Ohlas? Pro všechny zúčastněné byla zkušenost ze semináře hodně pozitivní. Lidé měli radost z toho, že se seznámili se Sahadža jógou a z naší strany to byla zase radost z příležitosti dát jim seberealizaci a tím obohatit jejich život o nové zkušenosti. Lidé, se kterými jsme byli na semináři, byli také členy Českého svazu tělovýchovy a sportu a také členy vedení Českého svazu jógy. Moc nás to potěšilo ….

2

Komentáře

comments

Napsat komentář