Vize Šrí Mátadží

♣  Vize o kterou se s námi dělí

vizeŠrí Mátádží Nirmala Déví je vizionářkou.

Je vizionářkou ochotnou sdílet svůj pohled na lepší svět, který má místo pro každého z nás, vedle sebe, jako jedna bytost. Je také zakladatelkou Sahadža jógy, celosvětového hnutí ve více než sto zemích. Tato jóga je praktickým využitím její vize.

Problém s vizionáři je ten, že je velmi křehká hranice mezi jejich vizí a sny ostatních. Tato křehká hranice je důležitá. Lidé se budou jednoduše ptát: „Jak toho dosáhneme? Pokud neexistuje praktické řešení, jaký to má smysl?“ Rozdíl mezi vizí a skutečností bude pro mnohé lidi vždy nepřekonatelný.

Toto není případ Šrí Mátádží. Její zkušenost je hluboká. Od doby, kdy pobývala v ašrámu Mahátmá Gándího, až po její boj za svobodu národa, ukázala/prokázala, že velmi dobře rozumí tomuto světu. Ví, kdo jsme a kam směřujeme. Zná naši kulturu lépe než my sami, naše duše a naše sny.

Krátce řečeno, klíč k otevření dveří, praktické řešení, které nabízí, je něco velmi jednoduchého. Je to seberealizace.

Pamatujete si na své sny o ideální společnosti, lidech žijících v harmonii, spokojenosti a klidu? Vzpomeſte si na knihy, které jste četli – Siddharta a Prorok – příběhy o osvícení, pověsti o Buddhovi, vnitřním vědění a opravdovém klidu. Tak to je.

A proč by ne?

Osvícení a jeho získání a vize nepatří jenom do vzdálené minulosti a ani nejsou slibem pro vzdálenou budoucnost.

Jednoho dne musí být sliby naplněny. Nemůžeme stále žít v naději do budoucna.

Jak by řekla Šrí Mátádží Nirmala Déví: „Může se to celé stát nyní.“

Komentáře

comments

Napsat komentář