Filmy a dokumenty o Šrí Mátadží

♣ Ve svém životě Šrí Mátadží Nirmala Dévi inspirovala mnoho lidí, politiků, doktorů, vědců i umělců prací, kterou vykonala a kterou stále dělá počínaje bojem za osvobození Indie z nadvlády Britů až po přinášení míru do srdce každého jednotlivce. Ti, kteří Jí byli inspirování, natočili filmy a dokumenty, aby tak dali světu vědět o Její laskavé práci.

header-a♣   Freedom And Liberation – tento dokument začala německá režisérka Carolin Dasselová natáčet v roce 2003.  Film, který zachycuje počátky Sahadža jogy a její následný rozmach po celém světě, zavádí diváka nejen do Indie, ale především mu přibližuje život Šrí Mátadží. Přináší s ní rozhovory, osobní svědectví lidí, kteří byli na počátku Sahadža jógy, dokumentuje historický význam této události. Dokument se promítal také na třetím kanále televize Mnichov a měl již premiéru v mnoha zemích světa (např. v Rakousku, Německu, Austrálii ….)

                                     

Krátká ukázka z filmu Freedom and Liberation na serveru YOUTUBE.

                                    
 

Krátká ukázka z představení filmu  v Sydney v Austrálii na serveru YOUTUBE.

immaculata♣ Immaculata – The Vision je filmem amerických jogínů, který byl natočen v roce 2000. Přináší  jasný pohled na Sahadža jógu z pozice člověka, který je hledačem a seznamuje se s novým duchovním směrem.  Děj  dokumentu nás provází od doby narození Šrí Mátadží jejím dospíváním až po boj  v hnutí za nezávislost Indie. Mapuje její další působení v Anglii společně s jejím manželem, panem C. P. Šrívastavou, počátky duchovní práce až po první návštěvu Spojených států. Jemnou formou představuje neutuchající úsilí Šrí Mátadží přinést hledajícím na celém světě pravdu a poskytnout jim zážitek seberealizace.      

 

♣   Immaculata – The Vision 1.část  První část dokumentu o Šrí Mátadží Nirmala Déví, zakladatelce duchovního směru Sahadža jóga. V této části filmu se dozvíme o hledání pravdy hledači na celém světě a nahlédneme do biografie Šrí Mátadží. Dokument je opatřen českými titulky.

                                     

♣  Immaculata – The Vision 2.část.  Děj filmu nás  zavede od doby boje za osvobození Indie od nadvlády Britů, sňatek Šrí Mátadží s panem C.P. Šrívastavou až po jejich odchod do Anglie. Přináší úžasný pohled na otevření sedmého centra – sahasráry  na kolektivní úrovni a na začátky práce Šrí Mátadží – probuzení jemné síly uvnitř každého z nás …

                                     

♣  Immaculata – The Vision  3.část  V poslední části dokumentu tvůrci popisují význam, vizi a neutuchající úsilí Šrí Mátadží v dávání realizace hledačům. Ukazuje, jak důležité je mít na duchovní cestě správné poznání Pravdy a vykročit tím správným směrem….

                                     

Komentáře

comments

Napsat komentář