Co je Sahadža jóga

014♣  Sahadža jóga je určena pro  každého, kdo si přeje poznat pravou podstatu své bytosti, která je naplněna pokojem, radostí a láskou k druhým lidem. Není to jen nějaká kniha či soubor cvičení. Je to živoucí věda, která se vám bude postupně, s přibývající hloubkou vašich meditací a stoupající intenzitou vašich zážitků, stále více odkrývat.

♣  Sahadža jóga je metoda, kterou rozvinula Šrí Mátadží Nirmala Déví. Zahrnuje probuzení jemné duchovní energie, známé jako Kundaliní, která je ve spícím stavu stočená ve třech a půl závitech v křížové kosti na dolním konci páteře. Jemné probuzení energie Kundaliní a niterný proces sebepoznávání je nazýván seberealizace.

♣   „Sahadža“ znamená spontánní nebo vrozený, „jóga“ je překládána jako spojení (s božskou nebo všepronikající, univerzální energií). Spojení „sahadža jóga“ je tedy možno přeložit jako „metoda spojení s vyšší energií, která je každému vrozená“.

♣  Kurzy Sahadža jógy probíhají ve více než 100 zemích po celém světě a jsou zdarma. Šrí Mátadží již od prvopočátku zcela jasně řekla, že na toto vědění a proces sjednocení, dosažený pomocí seberealizace, má od narození právo každá lidská bytost, a proto se za ně nemůže platit.

Komentáře

comments

Napsat komentář