Divadlo

♣  Mezinárodní divadelní společnost – Divadlo věčných hodnot – Theatre Eternal Values (TEV)

group♣  Theater Eternal Values (TEV) je mezinárodní profesionální divadelní společnost. Vznikla v roce 1996 1996 v belgickém Gentu na přání zakladatelky Sahadža jógy – Šrí Mátadží Nirmala Déví. TEV usiluje o šíření poselství integrace, duchovní ho zkoumání svého nitra a radost prostřednictvím hry a skic, založených a inspirovaných původními kulturami různých regionů světa. Toto mezinárodní obsazení (má 10  členů) se soustředí na nejen na tvůrčí výklady klasického západního divadla, ale také píše vlastní hry. Skrze tyto hry usilují členové divadla prezentovat univerzální učení a moudrost, která se objevuje skrze introspektivní meditaci. Každá produkce je magickou zkušeností, jak mnoho rozmanitých hlasů se dokáže sejít společně v harmonii. Společnost TEV aktuálně cestuje kolem světa s hrou o Williamu Blakeovi „Divine Humanity", která ukazuje umění a život britského básníka 18.století. Hra měla svou premiéru v listopadu 2007 v divadle New Player na západním konci Londýna. (stránky TEV)

Někteří členové divadla TEV:

victora Victor Vertunni / IT –   anglický hudebník a herec. Podílel se na řadě projektů Sahadža jógy, režíroval mnoho představení. Posledním velkým projektem bylo ztvárnění životopisného díla o Willamu Blakeovi v podání divadla TEV a jeho uvedení v mnoha městech Evropy. (projekt William Blake)  Zhudebnil  Blakeovy Písně nevinnosti a Písně zkušenosti, které vydal také na CD. Jeho pohled na život Willama Blakea a jeho aktivní činnost a působení v Sahadža józe najdete na tomto blogu. 

brucea Tim Bruce / UK – narodil se v Newcastlu a v současné době žije v Londýně. Působil v mnoha divadelních představeních a filmových rolích. Ztvárnil také roli Dona Giovanniho a vystupoval v hudebním divadle v Londýně. Poslední rolí je právě titulní postava William Blakea v jeho životopisném představení TEV.  (stránky Tima Bruceho)

Deborah-Eckmana Debbie Eckman / UK – zpěvačka a herečka z Londýna. Na veřejném hudebním poli je známá jako zpěvačka jazzových a popových skladeb, které si skládá sama. V divadle vystupovala v mnoha rolích, stejně tak se účastnila jako doprovodná zpěvačka různých hudebních projektů. Její hlasový rozsah je neuvěřitelný. Vystupuje rovněž v divadle TEV ve hře o William Blaekovi.   (stránky Debbie Eckman)

 

Krátký trailer z představení hry o životě Willama Blakea v podání divadla TEV

 

                                              

Komentáře

comments

Napsat komentář