Yearly Archives: 2016

Vánoční koncert Rachelle Jeanty

Zveme Vás do Prahy na vánoční koncert s meditací: SOUL  & GOSPEL. Zazpívá RACHELLE JEANTY a svým magickým hlasem se dotkne Vaší duše, kterou naplní radostí. Přijďte si s bámi užít kouzelný čas adventu, v krásném prostředí Českého muzea hudby. VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ,  více info a přihlášky zde – http://bit.ly/2eT14o3

Rachelle Jeanty je zpěvačkou s vyjímečným hlasem. Její předchozí kariéra zahrnovala post doprovodné vokalistky u Celine Dion na jejím světovém tour, ale Rachelle vystupuje i s dalšími umělci. Koncerty jsou skutečným citovým a uměleckým prožitkem, reperetoár obsahuje nejen gospely a soul, ale také převzaté skladby různých světových a zvučných jmen (Beatles, Simon and Garfunkel, Supertramp). Vánoční koncert slibuje nádhernou akustickou atmosféru, kdy Rachell bude doprovázena pouze na piáno – tady si můžete plně vychutnat její úžasný a silný hlas.

Léčebný výzkum výhod meditace Sahadža jógy

Prof.Katya Rubia je známá ze svých prací na poli neurovědy a neuropsychiatrie, zejména pokud se jedná o dětský autismus, hyperaktivitu, poruchy impulzivnosti a chování.
Přesto, že výzkum a výuka jí zabírá hodně času, Katya zůstává v rovnováze a redukuje stres praktikováním sahadža meditace.

Nové kurzy v Praze

Daří se Ti být vždy nad vodou? Objev meditační techniky Sahadža jógy, které Ti pomohou být v klidu a nedovolí Ti utápět se ve strastech běžného života.

Objev sílu, která Ti dá osvobozující odpoutanost. Začínáme nové kurzy v Praze na Lipanské 4.

Více info ZDE: http://www.mcpraha.org/cz

Nové úvodní kurzy Sahadža jógy v září

Přinášíme několik informací o nových úvodních programech Sahadža jógy.

Chlumec nad Cidlinou – Městská knihovna  –  úterky 17.00 – 18,30 hod Kontakt: Iva Vodičková – tel. 777579685, ivavodickova.hk@seznam.cz

21.červen – Mezinárodní den jógy

V červnu se objevuje významný den ve světovém kalendáři – 21.červen byl vyhlášen OSN jako Mezinárodní den jógy. Svůj příspěvek k tomuto dni přináší i Sahadža jóga v České republice. Podívejte se na promo video.

Zážitek, který změnil můj život

Můj zážitek v Sahadža józe se vztahuje k noci 16. dubna, kdy jsem poprvé uviděl Šrí Mátadží na svatbě v Kalkatě. Když jsem pohlédl na její dynamickou, atraktivní a úžasnou přítomnost, cítil jsem, že péče o nemoc, kterou jsem v té době trpěl, byla v jejích rukách. Toho času jsem byl velitelem brigády v Indické armádě na vojenském ředitelství v Dillí. Několik měsíců dříve, vlastně v prosinci 1994, jsem se vrátil z jednoho úkolu v New Yorku ve Stálé misi Indie (PMI). Tam se stala zvláštní věc. Jednoho dne, když jsem pracoval ve své dočasné kanceláři u PMI, pocítil jsem nevolnost, dušnost a zvedání žaludku. Také jsem cítil, jak mi rychle bije srdce a puls se velmi zrychlil. Požádal jsem PMI zaměstnance, aby mi zařídili doktora, který by mě prohlédl.

Nový program v Kolíně

Zveme vás na úvodní program Sahadža jógy, který se bude konat v Kolíně v hotelu Theresia  dne 12.5.2016 od 18:00 hod do 20:30 hod. Další pokračovací programy budou:
Den a čas: Pondělí 18:00, Kde: Mateřské centrum Hvězdička, Smetanova 764, Kolín (mezi městským divadlem a poliklinikou).  Tel.: 732327101
Info na plakátech.

Můj zážitek

Jednou, když jsme spolu s mojí ženou Annou meditovali, jsem se dostal do zvláštního stavu – zapomněl jsem svoje jméno, minulost a všechno o sobě. Osoba, kterou jsem znal jako sebe sama, odešla a zbylo jenom čisté vědomí. V tomto stavu jsem byl nad mírem a spokojeností. Jednoduše jsem jenom existoval a to byla ta nejlepší věc, která se kdy v „mém“ životě stala.

Sedm způsobů, jak potěšit děti

Podpořit meditativní stav našich nejmenších je snadné. Zde je několik způsobů, jak pomoci miminkům, batolatům a starším dětem stát se silnými hned na začátku.

Příjemná masáž

Dětská tělíčka jsou odolná. Adaptují se rychleji, než si dokážeme představit. Nicméně je důležité, abychom byli ostražití ohledně možných znamení fyzického a emočního stresu. Dnes je náš životní styl více angažovaný a rychlý. Děti tráví více času v sedu, což může mít nezdravý dopad. Pokusit se rozpoznat toto znamení nepohodlí a napravit to je normální pro jakéhokoliv rodiče.