Sedm způsobů, jak potěšit děti

Podpořit meditativní stav našich nejmenších je snadné. Zde je několik způsobů, jak pomoci miminkům, batolatům a starším dětem stát se silnými hned na začátku.

Příjemná masáž

Dětská tělíčka jsou odolná. Adaptují se rychleji, než si dokážeme představit. Nicméně je důležité, abychom byli ostražití ohledně možných znamení fyzického a emočního stresu. Dnes je náš životní styl více angažovaný a rychlý. Děti tráví více času v sedu, což může mít nezdravý dopad. Pokusit se rozpoznat toto znamení nepohodlí a napravit to je normální pro jakéhokoliv rodiče.

Obecně dobrá tělová masáž dokáže být vyživující a uklidňující. Děti milují masáž. Použijte malé množství olivového oleje pokojové teploty. Děti to uvolní a budou se cítit pohodlně, budou mít více energie a síly. Masírujte jejich záda, hrudník, bříško, paže a nohy. V těle sídlí energetická centra, která nás chrání a vyživují. Když masírujeme naše fyzické tělo, v uvolněném stavu meditace, naše centra přirozeně reagují a otevírají se. Například v oblasti břicha sídlí centrum seberozvoje, sebezdokonalení a spokojenosti. Masáže fyzické tělo vyživují, posilují a chrání. A pomáhají dětem vrátit se do vyrovnaného a radostného stavu. Je to skvělé pro každé dítě!

Sledování ohně

Maličcí mají rádi všechny přírodní elementy, mezi nimiž také oheň s jeho jasnými a jiskřícími plameny. Pokud jste někdy zkoušeli posadit si dítě na klín a sledovat oheň z bezpečné vzdálenosti, možná jste zjistili, že je to docela dobrý zážitek. Element ohně očišťuje všechny zbytečnosti  způsobené v důsledku lenosti a pasívního konání, které může dítě v rámci rodiny a okolí zasahovat.

Zvedání naší energie

Zvedání energie Kundaliní uvnitř každého z nás (jak dětí, tak dospělých), je jednoduché a rychlé. Provádí se otevřenou pravou rukou, dlaní vzhůru a prsty směrem k dětskému tělu. Od těla udržujeme malou vzdálenost a zvedáme ruku několikrát od spodu páteře na vrchol hlavy. Pokud to ještě neznáte, můžete vyzkoušet seberealizaci nyní.

Být kolektivní

Děti velmi dobře vědí, jak si užít společnost mnoha lidí najednou. Skutečně se cítí přirozeně klidně, když jsou obklopeny velkým počtem lidí, něco jako velká rozšířená rodina. Rozumějí zákonům harmonických vztahů, protože jsou od narození po celou dobu vedeni svou nevinností. Úroveň propojení může být znovu objevena a osvícena v dospělých, jejichž zdrženlivost se při seberealizačním zážitku probudila.

Užívání si země

Jedna z nejvíce zklidňujících a posilujících zkušeností pro dítě může být strávit nějaký čas hraním a sezením na zemi. Jemný magnetismus typický pro element země hraje důležitou roli ve vyrovnávání dětské nálady. Napomáhá harmonizovat vrozenou čistotu charakteru. Dítě může sedět a relaxovat kdekoliv, na židli nebo na pohovce, ale nejvíce upřednostňované místo je obvykle na zemi – na Matce Zemi. Všimli jste si?

Ticho

Ticho je mír a mír je ticho. Oáza klidu je podstata, na kterou se chceme napojit a uchovat ji, když jsme poblíž dítěte. Meditativní přístup a prostřední jsou vhodné způsoby, jak se spojit s dítětem, protože děti považují ticho za nejlepší zdroj pozitivních vibrací a pochopení. Ticho je považováno za střed vesmíru, kde hodnoty a bezpeční nejmenších mohou být ochraňovány. V podstatě je to základ, ze kterého dítě vyrůstá a vyvíjí se.

Děkujeme za přečtení!

 

Dále navrhujeme meditaci s ostatními dětmi v malých skupinách v místě, kde bydlíte. Čas strávený s ostatními dětmi, které meditují spolu, může být velmi přínosný.

Komentáře

comments