Čištění čaker, Kundaliní a kolektivní meditace

Zakladatelka Sahadža jógy Šrí Mátadží Nirmala Déví vypracovala metodu, jak hromadně lidem zvedat Kundaliní lidí. Je to metoda, která se používá v Sahadža józe. Sahažajogíni praktikují meditaci léta a stejně si stále každodenně čistí své čakry a chodí co nejčastěji na kolektivní meditace, nejlépe denně a minimálně jednou týdně.

Existuje velký důvod pro každodenní čištění vašich čaker: když Kundaliní stoupá, je to jako kdyby se zvedalo pár vláken nějakého provazu. Může však vystoupit o mnoho silněji, pokud jsou vaše čakry čisté. Kundaliní svým vzestupem samozřejmě čakry čistí, ale než se dostanete nahoru, potřebuje pomoc – proto se na programech Sahadža jógy můžete naučit čistící techniky, které jsou založeny na používání elementů přírody.

Vaše Kundaliní a čištění čaker se ovlivňují následujícím způsobem: čím čistější jsou vaše čakry, tím může vystoupat více vláken Kundalini. Čím více vláken stoupá, tím hlubší je vaše meditace. Čím hlubší je vaše meditace, tím více míru a spojení s kolektivním vědomím budete cítit.

Vaše Kundaliní a kolektivní meditace jsou spjaty takto: vaše Kundaliní stoupá silněji, když jste v kontaktu s dalšími lidmi, jejichž Kundaliní je nahoře. Protože jste spojeni s kolektivním vědomím, jste ve spojení se všemi, kteří jsou spojeni s kolektivním vědomím. Proto když meditujeme ve společnosti dalších lidí, vnímáme spojení mnohem intenzivněji. Kundaliní se zvedá lépe, když jsme spolu. Když lidé společně meditují, dostavuje se mír, tichá blaženost a „mír, který přesahuje veškeré porozumění,“ o kterém se píše v Bibli.

Komentáře

comments