Proč navštěvuji kurzy Sahadža jógy 2.část

   LTP: Opravdový mír. Týdenní sezení Sahadža jógy mi nesmírně pomohly. Vím, že alespoň jeden den v týdnu nakonec zakusím mír. I když je všechna tato práce ještě nedokončená, už si uvědomuji, jaký pokrok jsem doposud udělal. Získal jsem subtilní pochopení sebe sama a zjistil jsem, jak mírumilovné je přestat alespoň na chvíli myslet a prostě jen být v přítomnosti. Uvědomuji si teď důležitost odpuštění a jsem více v kontaktu se svým Duchem. Je zajímavé pozorovat své vlastní nedostatky a učit se, jak je jemně vypracovávat (stále na tom pracuji).

   S:  Cítím se být víc sama sebou. Před meditací jsem se cítila vystresovaná ve všech oblastech svého života, pracovních i soukromých. Můj pocit, že někam patřím, dostal pořádný kopanec. Pocity po absolvování pěti lekcí: utěšuje mě, že vím, že díky meditaci můžu změnit své city a pocity, i kdyby jen na malou chvíli. Cítím se být více sama sebou než kdy dříve. Vyrostla jsem a ještě vyrostu v osobnost, jakou bych chtěla být.

   RN:  Rovnováha. I když praktikuji Sahadža jógu již po tři desetiletí, stále si myslím, že skupinový program je důležitý pro hloubku své meditace. Meditace spolu s ostatními lidmi zintenzivní prožitek všech, ať už jste začátečník či chodíte pravidelně. Výsledky se kumulují, narůstají – stejně jako každodenní meditace upevňuje a sceluje zkušenosti, meditace s ostatními lidmi ji posunuje na vyšší úroveň. Jinde neexistuje takový stav klidu, který zažijete, když jste na hromadné meditaci. A protože si to tak užívám, chodím na programy neustále, je to něco, co dělám často a ráda, abych docílila rovnováhy ve svém životě.

   SWH:  Šťastnější a moudřejší. O Sahadža józe jsem zaslechl v roce 2006. V té době jsem hledal nějakou formu meditace, která by mi pomohla vyrovnat se s vleklými problémy v rodině a s politikařením v práci. Krátce poté jsem zašel na pravidelnou lekci místní skupiny, aniž bych měl jakékoliv povědomí o tom, jak meditovat. Naučil jsem se to rychle. Po pár prvních lekcích jsem byl ohromen tím, jak odpočinkové a nenáročné ty prezentace byly. Byl jsem vychován jako katolík a celý tento koncept se mi zdál být zcela nový, i když je založen na stejném principu odpuštění a lásky. Slova zakladatelky Šrí Mátadží o tom, že bychom „měli být zcela bez viny“, ve mně rezonovala po celé týdny,a pozvolna jsem zjistil, že to byl ve skutečnosti první krok k nalezení vnitřního míru. Byl jsem také ohromen tím, že učitelé a pravidelní návštěvníci, které jsem zde potkal, měli velmi radostný a kladný názor na věc.   

   Pokud je to možné, každý týden sem stále docházím, protože v zasvěcených a hlubokých rozhovorech nacházím útěchu a sílu. V životní filozofii Šrí Mátadží a v síle našeho subtilního systému nacházím stále více hloubky. Pokrok, který v sahadža meditacích dělám, je možná jen pozvolný, ale stal jsem se šťastnějším a moudřejším člověkem. Pochopil jsem, že je to životní pouť a že nezáleží na tom, jak dlouho mi tyto jednotlivé malé pokroky zaberou. 

Zaujalo vás to? Přijďte mezi nás a vyzkoušejte si to. Ano, lekce jsou doopravdy zdarma!

 

Zkušenosti z programů

Každý chce omezit stres. A každý týden se po celé Austrálii (a ve světě) lidé učí, jak s námi meditovat. Meditaci Sahadža jógy, kterou založila Šrí Mátadží, je velmi snadné se naučit a je zdarma. Přinášíme výpovědi lidí ze Sydney v Austrálii, proč se těší a schází se spolu každý týden. Zde jsou jejich vyjádření:

• Frank ( chodí 1 rok)

   „Tento styl meditace mi skutečně pomohl najít onen smysl pro rovnováhu, který všichni hledáme. Poskytuje osvěžující a zajímavé myšlenky o hledání nových cest kolem starých problémů. Těším se na setkání opravdu každý týden. Hlavně doporučuji footsoaking, pokud máte problémy se spaním!“

• Sunny ( chodí 1 měsíc)

   „Mojí první zkušeností Sahadža jógy z týdenních setkání je příjemný pocit odpočinku a povzbuzení. Instrukce je snadné pochopit a jednoduše splynete bez jakéhokoliv tlaku. Nemusíte a ani si nevšimnete, že čas běží dál.

   Hluboká slova Šrí Mátadží dávají tak moc smysl o životě samotném a posilují mnoho soukromých myšlenek, které jste si chtěli potvrdit.

   Učitelé jsou opravdu specializovaní jedinci s hlubokým pocitem odhodlání šířit tuto techniku ​​cestou míru a štěstí. Je to skvělým sdílením nádherného pocitu, že jste na správném místě – aby bylo dosaženo duchovního bytí.“                                                                                                                                                          

•  Julie ( chodí 6 měsíců)

„Na první setkání, na které jsem šla, jsem si nebyla jistá, co se bude dít. Veškeré pochybnosti, které jsem měla, vybledly, jakmile začal program. Během meditace jsem ucítila své srdce otevřené a naplněné touto Božskou láskou. A já jsem věděla, že – konečně jsem to našla! Mé pravé Já. Od té doby, když jdu na týdenní setkání a jakmile vejdu do místnosti, cítím se povznešená. Pocit klidu mě pohltí a já se cítím naprosto spokojená.

Jsem upevněná.“

 

Komentáře

comments