Proč mají nevinní lidé méně problémů

Děti nemají žádné problémy“  – se běžně říká, o děti je (obvykle) postaráno, že (obvykle) nemusí pracovat nebo se přetvařovat, že venku je krutý, velký svět. Je to síla nevinnosti, která chrání děti od většiny problémů. Jak děti vyrůstají, zdá se, že problémy rostou s nimi. Nebo alespoň s většinou z nich.

Existují lidé, kteří, jak se říká, nikdy nevyrostou. Nemyslím ty, kteří, když jsou dospělí, mají „dětinské“ koníčky nebo se chovají jako zlobivé děti. Myslím ty, kteří nikdy nezestárnou ve své nevinnosti, kteří jsou dětmi v srdci.

Všimla jsem si, že takoví lidé mají skutečně v každém aspektu života méně problémů. Jsou tak neopatrní a nestarají se? Nejsou dost vážní? Jsou prostě hloupí? Dovolte mi, abych se s vámi podělila své postřehy a závěry na toto téma.

Nevinní lidé mohou být velmi inteligentní, nebo nemusí být, ale všichni mají něco společného:

– žijí více v současné době

– proto netráví mnoho času analýzou akcí druhých

– nemají rádi kritizování, a pokud ano, pak přímočaře, bez velkého přemýšlení o tom, že někdo je uražen (zajímavé, jak to funguje! – lidé se méně urazí, když jste upřímní a nevinní v srdci).

– mimo to se lidé na nevinné osoby nemohou zlobit – nebo alespoň ne na dlouhou dobu. Nevinným lidem je obecně snadno odpuštěno!

– nedělají politiku, ale způsob, jakým se chovají, vypadá, že je dobře myšlen, což bývá většinou opačně

– protože nad ničím moc nepřemýšlejí, jednají spontánně a proto většinou správně (dělám správnou věc ve správný čas)

– nevěří, že ostatní mají zlé záměry!!  Je to jeden z nejvíce zásadních rozdílů mezi nevinnými lidmi a všemi dalšími. Prostě nečekají zlo. Samozřejmě, stanou se jim také „špatné“ věci, ale oni to často dokonce nevidí tak špatné, jak to jiní dělají

– důvěřují ostatním

– podobně jako s malými dětmi  – jsou „chráněni“ a přirozeně / nevědomky se vyhýbají nebezpečným oklonostem, nestávajíi se jim nehody 

– vše, co má za následek daleko méně problémů v životě, protože – dobře známý fakt – všechny problémy pocházejí z našeho přetížení / přehřátí hlavy … nebo zavřeného srdce …

Dobrou zprávou je, že nevinnost nemůže být ztracena.

Vždy je tam.

Pokud jste unaveni ze všech druhů problémů a problémů ve vašem životě, zkuste některé jednoduché věci – aby se ve vás obnovila nevinnost.

FUNGUJE TO!

Komentáře

comments