O stavu být Duch

O  tom je obtížné psát. Navíc, v Sahadža józe nejde o psaní, ale o porozumění napsanému. To je jen motivace,  jen podpora. Klíčové je, co se v nás stane skutečností.

Šrí Mátadží říká:

„Musíte si to ale přát. To je velmi důležité. Pokud si to nebudete ze srdce přát, Bůh před vámi nepadne na kolena a nebude prosit „Přej si mě, prosím.“ Musíte skutečně pochopit, že si to musíte přát, protože je to něco tak cenného. A musím vám říci, že kundaliní ve vás je vaše čisté přání. Ještě se neprojevilo, neprobudilo v tom smyslu, že ještě nepůsobí. Jen si představte, jak je důležité. Měli byste mít přání být sjednoceni s Božským, být sjednoceni se svým Duchem.

Přání musí být silné, jinak byste zpochybňovali kundaliní. To znamená, pohybovali byste se proti ní. Pak by Kundaliní nestoupala.

Řekněme například, že vám povím o místě, kde je hodně diamantů nebo o jeskyni, kde je hodně zlata. Zlato ale nepřijde za vámi. Vy musíte jít do jeskyně, abyste ho získali. Tak jednoduché to je. Musíte si to ze srdce přát. Je nemožné, abych zvedla vaši kundaliní, když si to nepřejete, protože kundaliní sama je čistým přáním. Co můžete dělat? Můžete ji nutit? Nemůžete. Chcete-li, aby semeno vyrašilo, musíte ho vložit do Matky země. Nemůžete ho rozbít na kousíčky.

Je třeba tedy rozumět tomu, že musíte mít nejvyšší přání. Když vás uspokojují věcí, které jsou nesmyslné, které nejsou k ničemu, co mám dělat?

Po seberealizaci začnete rozumět svému Já a těšit se jím stejně jako druhými. Začnete se těšit vůní druhých. Seberealizace je jedinou cestou, jak do sebe dostat světlo, osvícení.

Komentáře

comments