Říkáme: „Jsem svým vlastním mistrem”, co to vlastně znamená?

 

♣  Jak se v určitých situacích chovat? Co je pro nás dobré? Jaké způsoby jednání jsou kdy vhodné? Co je člověku skutečně vlastní? Je pro mě dobré určité jídlo? Je pro mě vhodná ta a ta dietu? To jsou jen některé z otázek, které nás zaměstnávají během života. Ale ať už jde o chování k okolí nebo k sobě samým, přejali jsme během života různé představy, co je kdy a kde dobré, správné či vhodné. Tyto názory pocházející z rodiny, školy, z knih, z různých myšlenkových proudů, od různých autorů, z různých směrů apod.

Ovšem v nás samotných existuje na jedné straně schopnost vědět všechny tyto věci sami od sebe a zároveň schopnost to, co je dobré, také dělat. Člověk má na subtilní úrovni ve voidu (oblast kolem třetí čakry, energetického centra nábhí) v sobě právě schopnost být sám sobě mistrem a nemuset být závislý na názorech či představách někoho jiného. V nás samých je uložen archetyp chování, jednání, které je v souladu s naším nitrem. A když se učíme komunikovat se svojí kundaliní, se svým nitrem, dostávají se tyto jemné roviny do našeho vědomí.

Mistr v nás je probuzen k tomu, aby nás vedl cestou rozvoje, duchovního vzestupu, aniž bychom potřebovali slepě následovat jakékoliv příkazy, pravidla či nařízení. Ta skutečná přikázání, principy našeho správného chování jsou uložena v nás a je to na nás, abychom poté, co je začínáme spontánně vnímat v našem vědomí, dokázali požádat kundaliní o dostatek síly k tomu, abychom dělali to, co je dobré.

Komentáře

comments